Dla Rodzica

Szanowni Państwo

Jak co roku, w naszej Szkole oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy naszym uczniom również szereg zajęć dodatkowych.  Zajęcia te prowadzone są w godzinach popołudniowych, w luźnej formie i nie podlegają ocenie ani nie są obowiązkowe. Celem tych zajęć jest odpoczynek po nauce ale również, poprzez umiejętnie prowadzoną zabawę lub zajęcia, zarażenie pasją. Zajęcia te prowadzone są w większości przez naszych nauczycieli, którzy przy wyborze kółek kierują się swoimi zainteresowaniami, na ogół pokrywającymi się z przedmiotami, których uczą. Ideą zajęć jest, aby praktycznie przekazać dzieciom to, o czym uczą się podczas lekcji. Najbardziej autentyczni i odpowiedni do tej roli są pasjonaci w tej dziedzinie, jednocześnie znani i lubiani nauczyciele.

Zajęcia dodatkowe obejmują trzy obszary.

Pierwszy to zajęcia sportowe.  Tu proponujemy zajęcia z Panem Radkiem, naszym nauczycielem w-f-u oraz zajęcia taneczne. Dodatkowo chętne dzieci z klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach na basenie.

Drugi obszar to język angielski w praktyce. Przez lata sprawdziły się zajęcia Drama Kids, będą więc kontynuowane. Dodatkowo chcemy zaproponować inne formy zabawy z angielskim, czy to gotując, bawiąc się, czy stawiając wyższą poprzeczkę dla chętnych.

Kolejny obszar, to zajęcia poświęcone rozwojowi osobistych uzdolnień i talentów naszych uczniów. Dla utalentowanych manualnie proponujemy ceramikę, zajęcia z rękodzielnictwa, młodych przyrodników zachęcamy do zajęć w obszarze natury, na informatyków czeka Pan Krzysztof i świat wirtualny, uzdolnionych muzycznie zachęcamy do stworzenia szkolnego chóru a historyków zapraszamy na niesamowite wycieczki.

Szczegółowy wykaz proponowanych zajęć znajdą Państwo w załączonej tabeli, gdzie poszczególne zajęcia rozpisane są na przedziały wiekowe i dni tygodnia. To na razie propozycja. Propozycja przygotowana „na wyrost”. Państwa wybór zweryfikuje ostateczny harmonogram zajęć pozalekcyjnych. Przyjmujemy, że zajęcia zostaną uruchomione, jeśli zgłosi się minimum 7 osób.  Grupa basenowa musi liczyć ponad 15 osób. Jeżeli grupy będą mniejsze, dane kółko w tym semestrze nie powstanie, ale będziemy do tej propozycji wracać w kolejnych latach.

Większość proponowanych zajęć jest bezpłatna, jedynie, jak co roku ceramika, taniec ze Szkołą Tańca, robotyka oraz karate, prowadzone przez osoby z zewnątrz, wymagają dodatkowej opłaty, zgodnie z podanym cennikiem.

Przy okazji chcemy zwrócić Państwa uwagę na Szkołę Karate, z którą nasza Szkoła zaczyna współpracę. Ponieważ nikt, kto próbował zastąpić Panią Malwinę w prowadzeniu zajęć Judo, nie był tak dobry, zdecydowaliśmy się zmienić kierunek i podjęliśmy współpracę z  trenerem karate. Dla fanów Judo związanych z klubem Pantera mamy dobrą wiadomość – mamy 5% zniżkę na zajęcia prowadzone na terenie klubu w Brwinowie.

Uczniowie, którzy nie zdecydują się na uczestniczenie w zajęciach dodatkowych mają zapewnioną opiekę w świetlicy lub dobre warunki do odrobienia lekcji w sali cichej pracy.

Przy dokonywaniu wyboru zajęć dodatkowych bardzo prosimy o rozwagę oraz następnie, w roku szkolnym, pilnowanie uczestnictwa dzieci w zajęciach w myśl zasady, że ćwiczenie i konsekwencja czyni mistrza. Zajęcia kończą się pokazem podczas corocznego Dnia Talentów, więc rezygnacja jednego z uczestników powoduje stratę dla całej grupy.

Prosimy o wypełnienie poniższej tabeli w wersji papierowej lub elektronicznej do wtorku 9.09 i przekazanie jej do Pani Danusi lub mailem do sekretariatu.

Na podstawie Państwa zgłoszeń 13.09 zostanie podany harmonogram zajęć, który zacznie obowiązywać od 15.09.